Szkolenia
Szkolenie dla biegłych sądowych: "Wycena przedsiębiorstwa rentownego, nierentownego czasowo, nierentownego trwale"
Szkolenie dla biegłych sądowych: "Wycena przedsiębiorstwa rentownego, nierentownego czasowo,
nierentownego trwale" które odbędzie się w dniu 12 września 2019 r.
Szkolenie: "Sporządzanie opinii na temat wartości maszyn i urządzeń dla sądu, prokuratury i policji"
Szkolenie dla biegłych sądowych: "Sporządzanie opinii na temat wartości maszyn i urządzeń dla sądu, prokuratury i policji" które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2019 r. lub 7 września 2019 r.
Komitet Organizacyjny Kongresu informuje, że II Kongres Nauk Sądowych odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa 00-927.
Tematyka kongresu:
1. Zmiany w polskim prawie, zasada kontradyktoryjności.
2. Ustawa o biegłych, status biegłego w Polsce.
Do wzięcia udziału w kongresie zapraszamy wszystkich biegłych z list sądów okręgowych jak i biegłych powoływanych do sprawy (ad hoc), rzeczoznawców oraz prawników. Zmiany, jakie będą obowiązywać w kodeksach w Polsce od 1 lipca 2015 roku dają nowe możliwości, ale i ryzyko dla ekspertów - przez dopuszczenie możliwości wydawania opinii prywatnych na zlecenie kancelarii adwokackich. Zgodnie z harmonogramem prac nad ustawą o biegłych liczymy, iż do 20-tego czerwca zostanie ona przyjęta przez Sejm RP.
Szczegółowe informacje organizacyjne będą ujęte w komunikacie nr 2, który ukaże się w styczniu 2015 roku.
Informacje o I KNS znajdą Państwo na stronie www.1kns.pl
Komitet Organizacyjny Komitet Naukowy
Dr med. Jerzy Pobocha prof. dr Tadeusz Tomaszewski
INSTYTUT EKSPERTYZ SĄDOWYCH
im. Prof. dra Jana Sehna
PL 31-033 Kraków, ul. Westerplatte 9
tel. (+48 12) 422 87 55, fax (+48 12) 422 38 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Kraków, dnia 23 lutego 2012 roku
NrDz.SD.566/2012/D
Centrum Edukacyjne Nauk Sądowych Instytutu Ekspertyz Sądowych (CENS) przewiduje organizację cyklu szkoleń dla psychologów biegłych sądowych. Inicjatywa ta wynika z obserwowanego stałego wzrostu zainteresowania organów wymiaru sprawiedliwości udziałem psychologów zarówno w postępowaniu karnym, jak i cywilnym. Jak wynika z naszych doświadczeń, jakość usług świadczonych w tym zakresie jest ciągle niezadowalająca. Przedłużające się prace nad nową ustawą o biegłych i brak jednoznacznego uregulowania zasad określających kompetencje osób ubiegających się o pełnienie tej funkcji powodują, że zadań podejmują się osoby bez wystarczającego przygotowania w tym zakresie, ich kompetencje nie podlegają weryfikacji, a jednocześnie sytuacja ta ogranicza możliwości skutecznego motywowania zainteresowanych do podnoszenia swoich kwalifikacji. Okoliczności te dotyczą zresztą także biegłych innych specjalności, co spowodowało, ze niektóre środowiska zawodowe występują z konkretnymi propozycjami uregulowania problemów dotyczących oceny kompetencji osób ubiegających się o wpisanie na listę biegłych sądowych oraz opracowania adekwatnych do potrzeb współczesnego wymiaru sprawiedliwości procedur opracowywania opinii. Z taką inicjatywą wystąpiło np. kilka lat temu m.in. Polskie Towarzystwo Psychologiczne, które opracowało zasady udzielania rekomendacji zainteresowanym pełnieniem funkcji biegłych psychologom. Jednym z warunków przyznania tych rekomendacji jest m.in. konieczność stałego i dokumentowanego doskonalenia swych umiejętności poprzez szkolenia specjalistyczne.
Strona 1 z 2
- << Początek
- < Poprzednia
- 1
- 2
- Następna >
- Ostatnia >>