A.110.51.2024                                                             Przemyśl, dnia 18 września 2024 r.

OGŁOSZENIE

Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu z dnia 18 września 2024 r.

w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko stażysty

na umowę o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika

w Sądzie Okręgowym w Przemyślu

Dyrektor Sądu Okręgowego w Przemyślu na podstawie art. 3b ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 577) oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 stycznia 2008 r. w sprawie szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania konkursów na staż urzędniczy w sądzie i prokuraturze (t. j. Dz. U. z 2014 r. poz. 400) ogłasza nabór w drodze konkursu na stanowisko stażysty na umowę o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika w Sądzie Okręgowym  w Przemyślu.

Nazwa i adres sądu: Sąd Okręgowy w Przemyślu ul. Konarskiego nr 6, 37-700 Przemyśl

Oznaczenie konkursu: A.110.51.2024

Ilość etatów - 1 (umowa na zastępstwo )

Kandydatem na stanowisko stażysty może być osoba, która:

a) wymagania niezbędne:

- ukończyła szkołę średnią lub studia pierwszego stopnia,

- ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych,

- ma nieposzlakowaną opinię,

- nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe oraz przeciwko której nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,

- posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku,

- posiada znajomość techniki pracy biurowej, w tym umiejętność obsługi komputera i biegłą znajomość edytora Word.

b) wymagania dodatkowe :

- pożądane cechy: systematyczność, dokładność, dobra organizacja pracy, zaangażowanie, wysoki poziom kultury osobistej oraz umiejętność pracy w zespole.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku stażysty:

- protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach sądowych,

- terminowe i prawidłowe wykonywanie zarządzeń sędziego,

- zakładanie i prowadzenie akt spraw sądowych,

- wysyłanie wezwań, zawiadomień, odpisów orzeczeń,

- wykonywanie innych czynności z zakresu administracji sądowej,

- obsługa  urządzeń biurowych.

Wymagane dokumenty:

- zgłoszenie na konkurs adresowane do Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu (wraz z oznaczeniem sygnatury konkursu i numerem telefonu kontaktowego),

- życiorys,

- kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik do ogłoszenia),

- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z RODO wraz z podpisaną Klauzulą Informacyjną Administratora Danych dla osób ubiegających się o zatrudnienie (załącznik do ogłoszenia),

- oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych,

- oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe oraz
że nie toczy się przeciwko kandydatowi postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,

- świadectwo ukończenia szkoły średniej lub dyplom ukończenia studiów wyższych (oryginał bądź kserokopia),

- kserokopie świadectw pracy.

Wymagane dokumenty należy złożyć na Biurze Podawczym w siedzibie Sądu Okręgowego w Przemyślu przy ulicy Konarskiego 6 lub przesłać pocztą na adres: Oddział Administracyjny Sąd Okręgowy w Przemyślu, ul. Konarskiego 6, 37-700 Przemyśl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 września 2024 r. w przypadku nadania dokumentów drogą pocztową, za datę złożenia dokumentów uważa się datę stempla pocztowego).

Konkurs będzie się składał z trzech etapów i będzie miał na celu sprawdzenie: wiedzy, umiejętności, predyspozycji oraz zdolności ogólnych kandydata do wykonywania obowiązków stażysty:

- etap pierwszy – selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu;

- etap drugi – praktyczny sprawdzian umiejętności; który będzie polegał na sprawdzeniu znajomości obsługi komputera oraz umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze komputera,

- etap trzeci – rozmowa kwalifikacyjna, podczas której oceniane będą w szczególności umiejętności kandydata dotyczące wykorzystania w praktyce jego wiedzy z zakresu zadań wykonywanych na stanowisku pracy, którego konkurs dotyczy.

Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu zostanie zamieszczona w dniu 1 października 2024 r. na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Przemyślu w zakładce Konkursy - Oferty pracy.

Lista osób dopuszczonych do kolejnych etapów konkursu zostanie każdorazowo umieszczona na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Przemyślu w zakładce Konkursy - Oferty pracy.

Imię i nazwisko kandydata wybranego na stanowisko, na które został przeprowadzony konkurs, zostanie umieszczone na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Przemyślu po przeprowadzeniu trzeciego etapu.

Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Marek Blama

Dyrektor Sądu Okręgowego w Przemyślu

/podpisano elektronicznie/

Załączniki:
Lp.Tytuł załącznikaData wprowadzeniaWprowadziłPlik
1OGŁOSZENIE Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu z dnia 18 września 2024 r. w sp2024-09-18Przemysław KisałaDownload this file (OGŁOSZENIE Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu z dnia 18 września 2024 r. w sp)OGŁOSZENIE Dyrektora Sądu Okręgowego w Przemyślu z dnia 18 września 2024 r. w sp
2Kwestionariusz osobowy2024-09-18Przemysław KisałaDownload this file (Kwestionariusz osobowy)Kwestionariusz osobowy
3wzory oświadczeń na konkurs2024-09-18Przemysław KisałaDownload this file (wzory oświadczeń na konkurs)wzory oświadczeń na konkurs
4oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych2024-09-18Przemysław KisałaDownload this file (oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych)oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
5klauzula informacyjna i oświadczenie o zapoznaniu2024-09-18Przemysław KisałaDownload this file (klauzula informacyjna i oświadczenie o zapoznaniu)klauzula informacyjna i oświadczenie o zapoznaniu

Podmiot udostępniający informacje: Sąd Okręgowy w Przemyślu
Opublikowany dnia: 18 wrzesień 2024 Aktualizowany dnia: 18 wrzesień 2024
Opublikowany przez: Przemysław Kisała Aktualizowany przez: Przemysław Kisała
Licznik odwiedzin: 404 Autor / Zatwierdzający: Brak danych
Wersje:
2024-09-18 10:24:13 Przemysław Kisała Zobacz zmiany
2024-09-18 10:12:51 Przemysław Kisała Wersja oryginalna